نحوه عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا

نحوه عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا

بزرگترین انجمن علمی روانشناسی در کل جهان، انجمن روانشناسی آمریکا می باشد که فعالیت آن در کشور های آمریکا و کانادا می باشد، هدف از تشکیل و گرد هم آیی این انجمن بالا بردن دانش روانشناسی و کمک به سلامت جامعه بشری می باشد.

این انجمن را بزرگان علم روانشناسی تشکیل داده اند و اعضا آن اساتید این رشته می باشد که فعالیت آن ها در انجمن روانشناسی آمریکا به مواردی که در ادامه به آن ها می پردازیم محدود شده است:

-انجمن روانشناسی آمریکا از پروژه های روانشناسان حمایت می کند و با اینکار این دانش را بین عموم مردم رواج می دهد.

-انجمن روانشناسی آمریکا، مثل یک انجمن صنفی از حقوق روانشناسان در جامعه دفاع می کند.

-هر سال مقالات زیادی توسط انجمن روانشناسی آمریکا به چاپ می رسد که این مقاله ها به پیشرفت علم روانشناسی کمک بزرگی می کند.

در ابتدا انجمن روانشناسی آمریکا با حدود 30 نفر کار خود را شروع کرد و کم کم به تعداد اعضا آن اضافه شد که در حال حاضر تعداد اعضاء این انجمن به بیش از 11 هزار نفر رسیده است که تمام روانشناسان در سراسر جهان می توانند عضو این انجمن شوند و از مزیت های آن بهره مند شوند در ایران نیز تعداد زیادی از روانشناسان در این انجمن عضو هستند.

 

مراحل عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا:

در مرحله اول باید نوع عضویت را انتخاب کنید. برای عضویت در این انجمن سطح های گوناگونی تعریف شده است که هر سطح ویژگی های مخصوص خود را دارد پس انتخاب سطح عضویت باید دقت لازم را داشته باشید.

در مرحله بعدی باید به بخش مورد نظر بپیوندید، در حال حاضر حدود 54 بخش در انجمن روانشناسی آمریکا وجود دارد که هر بخش به صورت حرفه ای و دقیق روی زمینه خاصی کار میکند که در ادامه تعدادی از این بخش ها آورده شده است.

سپس اطلاعاتتان را تکمیل کنید.

و توانمندی تان را بالا ببرید.

 

 

عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا:

هر روانشناسی که علاقه مند به عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا باشد می تواند با مراجعه به وب سایت apa.org (آدرس سایت از اول کلمات American Psychological Association” “ گرفته شده است ) و با وارد کردن اطلاعات خود (اطلاعات شخصی) در این سامانه ثبت نام کند، لازمه عضویت در این انجمن داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی می باشد. این سازمان دارای بخش های مختلفی از رشته روانشناسی می باشد پس شما باید ببینید در کدام زمینه به صورت حرفه ای می خواهید عضو شوید.

 

بخش های انجمن روانشناسی آمریکا:

روانشناسی عمومی

روانشناسی بالینی

روانشناسی تجربی و علوم شناختی

آموزش روانشناسی

روان‌شناسی زوج و خانواده

روانشناسی محیط زیست، جمعیت و حفاظت از منابع طبیعی

روانشناسی آموزشی

روانشناسی سلامت

تاریخ روانشناسی

هیپنوتیزم روان شناختی

روانشناسی انسان گرایانه

روانشناسی ورزش، تمرین و عملکرد

روانشناسی اعتیاد

روانشناسی تروما

روان‌شناسان در عمل مستقل

روان‌شناسی زوج و خانواده
و ...

یکی از کارهایی که انجمن روانشناسی امریکا انجام داده است ایجاد APA Style می باشد که تمام قوانین طراحی شده برای کمک به ارتباط اطلاعات در علوم اجتماعی و سایر علوم جامعه شناسی و ... استفاده می شود که همه این قوانین در کتابچه راهنمای انتشار انجمن روانشناسی امریکا پیدا می شود