کارورزی روانشناسی

کارورزی روانشناسی

 

همه فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته روانشناسی با کارورزی روانشناسی آشنایی دارند و ضرورت گذراندن آن بر همه تحصیل کرده های رشته روانشناسی محرز است.

تمام دانشجویان و کسانیکه در رشته روانشناسی فارغ التحصیل می شوند از نظر دانش و کسب اطلاعات تئوری آمادگی کامل دارند اما لازمهء شروع کار به صورت جدی در این حوزه، کسب مهارت ها و تجربه های عملی است که هر کسی که بخواهد می تواند این مهارت ها را در دوره های کارورزی روانشناسی کسب کند. البته لازم به ذکر است که گذراندن کارورزی روانشناسی در سالهای گذشته الزامی بوده و برای دریافت پروانه فعالیت حتما می بایست دوره های کارورزی روانشناسی را شرکت کنند.

اما با گذشت چند سال این قانون و الزام گذراندن دوره های کارورزی روانشناسی برداشته شد، اما این بدین معنی نیست که روانشناسان بی نیاز از شرکت در این دوره ها هستند، چرا که اثر و نتیجه مثبتی که این دوره ها بر افزایش مهارت و کسب تجربه عملی روانشناسان می گذارد بر هیچکس پوشیده نیست، و لازم به ذکر است درسته که این قانون حذف شده است اما همچنان گذراندن دوره های کارورزی روانشناسی به دریافت پروانه فعالیت می تواند کمک کند پس پیشنهاد ما به فارغ التحصیلان روانشناسی شرکت در این دوره ها می باشد که در ادامه به شرایط شرکت در دوره های کارورزی روانشناسی می پردازیم پس با ما همراه باشید.

شرایط کارورزی روانشناسی :

یکی از مواردی که معمولا برای روانشناسان چالش برانگیز و سوال برانگیز است شرایط کارورزی روانشناسی است، که اغلب آن را سازمان نظام مشاوره و روانشناسی به عنوان آیین نامه هایی اعلام میکند.

بر اساس این آیین نامه ها، استاد ناظر باید دارای مدرک دکترا داشته باشد و همچنین دارا  بودن پروانه فعالیت مورد تایید سازمان روانشناسی یکی دیگر از شرایط کارورزی رواشناسی است همچنین متقاضیان شرکت در دوره های کارورزی روانشناسی باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند.

 

 

هزینه دوره کارورزی روانشناسی:

هزینه تعیین شده برای کارورزی روانشناسی بر اساس تعرفه های سازمان روانشناسی می باشد، موضوع مهمی که لازم به ذکر است دوره های کارورزی متناسب با مفاهیم ضروری این رشته باید باشد.

کارورزی روانشناسی در بیمارستان و در بهزیستی :

یکی از روش هایی که به روانشناسان کمک میکند تا هرآنچه به صورت تئوری آموزش دیده اند را بتوانند بر بالین بیمار به کار گیرند و تجربه کسب کنند، گذراندن کارورزی روانشناسی در بیمارستان است.

کارورزی روانشناسی در بیمارستان شرایط فراگیری مهارت های لازم برای روانشناسان را فراهم میکند و با گذراندن کارورزی در بیمارستان دیگر نیازی به شرکت در کارگاه ها و دوره های آموزشی دیگر نمی باشد.

و همچنین یکی دیگر از اهمیت های این موضوع با به کار گیری روانشناسان با تجربه می توان از نظر کیفی خدمات دهی بیمارستان را ارتقا داد.

همینطور کارورزی روانشناسی در بهزیستی نیز فرصت بسیار خوبی برای روانشناسان می باشد که باید از آن استفاده کنند، سازمان بهزیستی هم مثل بیمارستان یکی از مراکزی است که می توان در آن تجربه کسب کرد.

شما با مراجعه به سایت ما  claino.com می توانید اطلاعات زیادی در مورد کارورزی روانشناسی کسب کنید و همچنین یکی دیگر از راه های بالا بردن تجربه خود در زمینه روانشناسی بهره گیری از سوپرویژن است که می توانید جهت مطالعه در این باره اینجا کلیک کنید.