عضویت در انجمن روانشناسی ایران

عضویت در انجمن روانشناسی ایران

 

در چند دهه اخیر و با آگاهی بیشتر مردم در جامعه، پرداختن به مسائل مربوط به حیطه روانشناسی ضرورت پیدا کرد، چرا که امروزه اغلب مردم به ضرورت توجه به سلامت روان در کنار سلامت جسمانی پی برده اند به همین دلیل تربیت و ترغیب زیاد شدن متخصص در این حیطه پیش از قبل احساس شد.

یکی از موضوع هایی که همواره برای روانشناسان اهمیت زیادی داشته عضویت در نظام روانشناسی ایران می باشد. یکی از دلایلی که متخصصان و کارشناسان زیادی برای عضویت در انجمن روانشناسی اقدام میکنند این است که این انجمن اهداف بزرگی در نظر دارد که لازمه رسیدن به آن ها داشتن یک تیم قوی روانشناسی و کارشناسی می باشد.

اهداف تاسیس انجمن روانشناسی ایران:

*پیشرفت و بالا بردن علم در رشته ها و گرایش های مختلف روانشناسی و عملی کردن آن ها

*ارتقا سطح علمی استاید این حوزه

*حمایت از حقوق مراجعین

*حمایت از حقوق روانشناسان

که برنامه ریزی انجمن روانشناسی ایران برای دستیابی به این اهداف، برگذاری سمینار های مختلف در سراسر کشور است.

شرایط عضویت در انجمن روانشناسی ایران:

مهمترین شرط عضویت در این انجمن تحصیل در رشته مرتبط می باشد و همچنین داشتن مدرک تحصیلی معتبر در یکی از گرایش های رشته رواشناسی (روانشناسی عمومی ، روانشناسی بالینی ، روانشناسی سلامت ، روانشناسی صنعتی و سازمانی ، اعصاب شناختی ، مشاوره خانواده ، مشاوره شغلی و …)
یکی دیگر از شرط های عضویت در انجمن روانشناسی ایران شامل کسانی می شود که خدمات با ارزشی در راستای اهداف مشخص شده انجمن به انجام رسانده باشند.
و دیگر راه عضویت در آن شامل عضویت دانشجویی می باشد(دارا بودن تمام مدارک اعلام شده از سوی مراجع مربوطه، که مدارک تعیین شده با در زمان ثبت نام ارائه شود)

 

مدارک لازم جهت عضویت در انجمن روانشناسی ایران:

 

دو قطعه عکس 3*4

کپی صفحه اول شناسنامه

کپی کارت ملی

فیش بانکی مربوط به پرداخت هزینه مربوطه

فرم درخواست عضویت

مدرک تحصیلی (برای کسانی که از طریق دانشجویی اقدام کرده اند الزامی نیست و ارئه کارت دانشجویی در رشته ی روانشناسی کافی است)

اگر از قبل کارت عضویت دارید برای تمدید آن باید عکس کارت عضویت قبلی خود را همراه با سایر مدارک بفرستید و همچنین فیش پرداختی هزینه عضویت یک ساله. که لازم به ذکر است تمامی مدارک باید در یک فایل فشرده در سایت مربوطه در قسمت اطلاعات کاربران سایت انجمن روانشناسی ایران آپلود شود، که در صورت تایید مدارک ارسالی شما عضو انجمن روانشناسان به حساب می آیید و باید برای دریافت کارت عضویت خود اقدام کنید.

مراحل عضویت در انجمن روانشناسی ایران:

معمولا مراحل و شرایط عضویت در انجمن روانشناسی ایران در سایت های اینترنتی مربوط به این انجمن اعلام می شود که بدیهی است اولین مرحله برای عضویت ورود به سایت اینترنتی انجمن می باشد.

که پس از ورود به سایت مدارک مشخص شده را از قبل باید آماده کرده باشید و در سایت پیوست نمایید که پس تایید این مرحله فرم ثبت نام برای شما ارسال می شود که باید از پس از پر کردن آن را ارسال نمایید و مرحله آخر پرداخت حق عضویت می باشد که این هزینه برای انواع روش های عضویت مشخص شده است.